Strona główna » FAQ » Przesyłki listowe i kurierskie » Czego potrzebuje, aby nadać paczkę w placówce pocztowej? < powrót

Czego potrzebuje, aby nadać paczkę w placówce pocztowej?

Należy stworzyć przesyłkę. Pobrać dla niej etykietę i ją wydrukować. Wydrukowaną etykietę umieścić na przesyłce. Etykiety na paczki należy włożyć do specjalnej koszulki, jest to druk Poczty Polskiej nr 71. Etykiety na listy można nakleić na przesyłkę klejem lub taśmą klejącą upewniając się że zostały one dobrze przymocowane.

Można w ten sposób stworzyć wiele przesyłek, zapisując je w jednym zbiorze. PO zakończeniu przygotowania przesyłek i wydrukowaniu etykiet należy w widoku zbioru kliknąć „Zamknij zbiór”, a następnie przekaż zbiór i wysłać dane do placówki Pocztowej którą wybieramy z listy jaką posiadamy w systemie.

W celu uzyskania papierowego potwierdzenia nadania należy wydrukować dwie kopie każdej etykiety lub pobrać „Książkę Nadawczą” zawierającą zestawienie przesyłek do nadania.

Przesyłki zmienią położenie i będą w menu Wysłane. Można się udać na Urząd Pocztowy do którego wysłano dane.

Przy okienku nadawczym pracownik po zeskanowaniu kodu kreskowego pobierze zapisane wcześniej dane i przyjemnie przesyłki do nadania.

Obecnie w celu nadania przesyłki wymagane jest Wysłanie danych do konkretnej placówki nadawczej w której nastąpi nadanie przesyłki.